Stroški peke kruha

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

19. jul 2012 11:11

 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

19. jul 2012 17:59

Sedaj bom vprašala nekaj kar me kljub mojim letom že dolgo muči. Ko kupiš štedilnik, dobiš poleg celo goro pekačev, tudi sam štedilnik je tako narejen, da lahko pečeš na različnih nivojih.Toda zanima me če kdaj pečete dva pekača naenkrat in kako se vam speče? Sama sem sicer že probala, vendar se zgornje in spodnje pecivo

ne spečeta lepo. En pekač je preveč, drugi premalo zapečen. Kakšne izkušnje imate ve?

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

19. jul 2012 18:53

Točno take kot ti.

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

19. jul 2012 19:09

vikica je napisal/a:

Sedaj bom vprašala nekaj kar me kljub mojim letom že dolgo muči. Ko kupiš štedilnik, dobiš poleg celo goro pekačev, tudi sam štedilnik je tako narejen, da lahko pečeš na različnih nivojih.Toda zanima me če kdaj pečete dva pekača naenkrat in kako se vam speče? Sama sem sicer že probala, vendar se zgornje in spodnje pecivo

ne spečeta lepo. En pekač je preveč, drugi premalo zapečen. Kakšne izkušnje imate ve?

 

Tudi če pečem na vroč zrak - in le na ta način naj bi pekli v več nivojih naenkrat - je učinek tak, da sem to poskusila enkrat in nikoliu več. Pecivo se ne speče enakomerno, zato raje pečem vsak pekač posebej. Peke z vročim zrakm ne maram preveč,ker se mi zdi, da pecivo bolj izsuši kot na kalsičen način.

Nivoje uporabljam le, ko kaj pečem v pečici in na spodnji rešetki potem hranim kakšno hrano, ki mora čakati na toplem (kaki zrezki v omaki, riž, krompir ....).

 

mamamia

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

19. jul 2012 20:13

Jaz pa v glavnem vse pečem na več nivojih. Prav te dni pečem piškote in vse na treh nivojih. Je pa res, da se v stari pečici dvajset let res vse enakomerno speče, v novejši (5let) pa moram nekje na sredi peke pekače obrniti, a se mi zdi, da vseeno ful profitiram na cajtu. Si sploh ne morem predstavljat, da bi piškote pekla na enem samem nivoju. Trnutno jih za poroko prijateljice pečem cca 15 kg in res ne vem, kdaj bi vse spekla.

patka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

19. jul 2012 20:48

Vanja_ZDA: Etooooooo, to je to kar sem te spraševal .
Se lahko morda še pozanimaš pri teh; kjerkoli si že jedla tale kruhec, kako jim je uspelo dobiti VELIKE LUKNJE V KRUHU, da je MARMELJAD kar skozi padala?
Jaz, nasprotno od večine obožujem ta luft v luknji. Don't ask why. Pa naj bo ementaler ali kruh!
In res, nikoli mi ne uspe doma narediti da bi struktura sredice bila kot nekakšno golf igrišče. Vedno je lepo mehko in polno. Pje...ko pa dobim iz Tinja hlebec, hjooo, veliki tak, kot avto guma in fajn luknjičast. Prav veselo je, ko v te luknjice pade zmehčano maslo, nato pa marmeljad čez!!! MMMMM

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

19. jul 2012 22:33

Kaj je to marmeljad?

 

naor

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. jul 2012 22:41

takšne luknje ima skoraj vedno kruh brez gnetenja, ki je v bazi, ker dolgo in počasi vzhaja. tudi ciabatte imajo velik luknje. 

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. jul 2012 4:51

Bannanna, takrat nis(m)o vedeli, kaj je to brezglutenski. 

MBrando, nimam pojma, kaj sta delali, da je imel kruh luknje. Sta ga pa gnetli in tepli itd. Hlebec je izgledal zelo lepo. Luknje bi že še prebolela, ampak vodeni okus mi pa re ni šel v glavo. 

 

Vanja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

20. jul 2012 5:44

bannanna ino Vanja_v_ZDA: Thank you VERY much
Bannanna: Res sem čisto pozabil na ciabatto, pje. Bom sprobal enega in drugega, ter upal da dobim MEGA luknje, katere so NAJ NAJSLAJŠE

Vanja... : Verjamem, vodeni okus je redkim ljudem povšeči. JOO AHAHAHAHA "gnetli in tepli" . Gnetem že še, samo tepsti, ne, to pa ne.Kruheca ne tepst


Naor: Ljubkovalno za meni tako božansko hrano, kot je MARMELADA.
Takšne besede polne ljubezni lahko uporabimo tudi pri drugih produktih: PIVIČKO, ČOKOLJAD, SLADOLJED

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 20. 2012 05:47

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti